Adli Bilişim Mühendisliği Taban Puanları 2022

Adli Bilişim Mühendisliği Taban Puanları 2022 ve Yök Atlas tarafından paylaşılan en güncel son ÖSYM verilerine göre Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü Üniversite Başarı Sıralaması açıklandı. 4 yıllık Adli Bilişim Mühendisliği bölümü en düşük puanla alan devlet üniversitesi hangisidir? İşte Adli Bilişim Mühendisliği 2021 YKS neticelerine göre oluşan taban puanlar ve sıralaması.

2022 yılı içerisinde oluşan Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü Devlet Üniversiteleri puanları da merak edilmektedir. Adli Bilişim Mühendisliği bölümü ile ilgili olarak Sıralama 2022 ve Özel Üniversite Taban Puanlarına, bölüm puan türüne ve kontenjanlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

4 yıllık Üniversite Taban Puanları Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü İstatistikler

2022 YKS Taban Puanlarına bakıldığında devlet ve vakıf üniversiteleri genelinde oluşan en düşük Adli Bilişim Mühendisliği puanı 248,14 olurken Fırat Üniversitesi (Elazığ) (Devlet) bu puanla öğrenci almıştır.

 

Adli Bilişim Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aşağıdaki tabloda Adli Bilişim Mühendisliği bölümüne ait Taban Puanı ile birlikte Tahmini Sıralamasını ilgili bölüme ait Kontenjanı ,Devlet ve Vakıf (Özel) Üniversite ayrımını ve Bölümün Puan Türünü detaylı olarak görebilirsiniz. Ayrıca alttaki arama kutusu ile filtreleme yapabilirsiniz.


 
Üniversite Bölüm Puan Türü Kont. Puanı Sıralama
Fırat Üniversitesi (Elazığ) (Devlet) Adli Bilişim Mühendisliği SAY 48 262,35 251526
Fırat Üniversitesi (Elazığ) (Devlet) Adli Bilişim Mühendisliği (MTOK) SAY 12 250,34 290848
Fırat Üniversitesi (Elazığ) (Devlet) Adli Bilişim Mühendisliği (İÖ) SAY 40 248,14 298890
Fırat Üniversitesi (Elazığ) (Devlet) Adli Bilişim Mühendisliği (KKTC Uyruklu) SAY 1
 

Listedeki veriler ile birlikte detaylı incelemek isterseniz Yök Atlas sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü için kaç net gerekir , vakıf üniversiteleri Adli Bilişim Mühendisliği bölümü puanları nasıl oluştu soruları için de yine detayları linkten görebilirsiniz.

 

Sitemizdeki veriler 2022 YKS Sınavlarına girip tercih yapacak adaylar için hazırlanmıştır. Tabloda gördüğünüz veriler 2021 YKS sınavlarına girip üniversitelere yerleşen adayların puanları ve tahmini sıralamalarıdır. Bu sıralamalar yığınsal dağılımdan elde edilmektedir. Herhangi bir hukuki geçerliliği yoktur.

error: Maalesef! İçerik kopyalanamaz.