Kontrol Mühendisliği Taban Puanları 2022 ve Sıralaması

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Taban Puanları 2022 ve Yök Atlas tarafından paylaşılan en güncel son ÖSYM verilerine göre Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü Üniversite Başarı Sıralaması açıklandı. 4 yıllık Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü en düşük puanla alan devlet üniversitesi hangisidir? İşte Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği 2021 YKS neticelerine göre oluşan taban puanlar ve sıralaması.

2022 yılı içerisinde oluşan Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü Devlet Üniversiteleri taban puanları da merak edilmektedir. Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü ile ilgili olarak Sıralama 2022 ve Özel Üniversite Taban Puanlarına, bölüm puan türüne ve kontenjanlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

4 yıllık Üniversite Taban Puanları Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü İstatistikler

2022 YKS Taban Puanlarına bakıldığında devlet ve vakıf üniversiteleri genelinde oluşan en düşük Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği puanı 402,60 olurken Yıldız Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) bu puanla öğrenci almıştır.

 

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aşağıdaki tabloda Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümüne ait Taban Puanı ile birlikte Tahmini Sıralamasını ilgili bölüme ait Kontenjanı ,Devlet ve Vakıf (Özel) Üniversite ayrımını ve Bölümün Puan Türünü detaylı olarak görebilirsiniz. Ayrıca alttaki arama kutusu ile filtreleme yapabilirsiniz.


 
Üniversite Bölüm Puan Türü Kont. Puanı Sıralama
İstanbul Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Kontrol Ve Otomasyon Mühendisliği (İngilizce) SAY 50 457,84 9098
İstanbul Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Kontrol Ve Otomasyon Mühendisliği SAY 70 451,11 11505
Yıldız Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Kontrol Ve Otomasyon Mühendisliği (İngilizce) SAY 50 411,82 34091
Yıldız Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Kontrol Ve Otomasyon Mühendisliği SAY 70 402,60 41341
 

Listedeki veriler ile birlikte detaylı incelemek isterseniz Yök Atlas sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü için kaç net gerekir , vakıf üniversiteleri Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü puanları nasıl oluştu soruları için de yine detayları linkten görebilirsiniz.

error: Maalesef! İçerik kopyalanamaz.