Matematik Mühendisliği Taban Puanları 2022

Matematik Mühendisliği Taban Puanları 2022 ve Yök Atlas tarafından paylaşılan en güncel son ÖSYM verilerine göre Matematik Mühendisliği Bölümü Üniversite Başarı Sıralaması açıklandı. 4 yıllık Matematik Mühendisliği bölümü en düşük puanla alan devlet üniversitesi hangisidir? İşte Matematik Mühendisliği 2021 YKS neticelerine göre oluşan taban puanlar ve sıralaması.

2022 yılı içerisinde oluşan Matematik Mühendisliği Bölümü Devlet Üniversiteleri puanları da merak edilmektedir. Matematik Mühendisliği bölümü ile ilgili olarak Sıralama 2022 ve Özel Üniversite Taban Puanlarına, bölüm puan türüne ve kontenjanlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

4 yıllık Üniversite Taban Puanları Matematik Mühendisliği Bölümü İstatistikler

2022 YKS Taban Puanlarına bakıldığında devlet ve vakıf üniversiteleri genelinde oluşan en düşük Matematik Mühendisliği puanı 400,44 olurken Yıldız Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) bu puanla öğrenci almıştır.

 

Matematik Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aşağıdaki tabloda Matematik Mühendisliği bölümüne ait Taban Puanı ile birlikte Tahmini Sıralamasını ilgili bölüme ait Kontenjanı ,Devlet ve Vakıf (Özel) Üniversite ayrımını ve Bölümün Puan Türünü detaylı olarak görebilirsiniz. Ayrıca alttaki arama kutusu ile filtreleme yapabilirsiniz.


 
Üniversite Bölüm Puan Türü Kont. Puanı Sıralama
İstanbul Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Matematik Mühendisliği SAY 60 436,66 18238
Yıldız Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Matematik Mühendisliği (İngilizce) SAY 70 411,22 34558
Yıldız Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Matematik Mühendisliği SAY 100 400,44 43145
Yıldız Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Matematik Mühendisliği (KKTC Uyruklu) SAY 1
 

Listedeki veriler ile birlikte detaylı incelemek isterseniz Yök Atlas sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Matematik Mühendisliği Bölümü için kaç net gerekir , vakıf üniversiteleri Matematik Mühendisliği bölümü puanları nasıl oluştu soruları için de yine detayları linkten görebilirsiniz.

error: Maalesef! İçerik kopyalanamaz.