Meteoroloji Mühendisliği Taban Puanları 2022

Meteoroloji Mühendisliği Taban Puanları 2022 ve Yök Atlas tarafından paylaşılan en güncel son ÖSYM verilerine göre Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Üniversite Başarı Sıralaması açıklandı. 4 yıllık Meteoroloji Mühendisliği bölümü en düşük puanla alan devlet üniversitesi hangisidir? İşte Meteoroloji Mühendisliği 2021 YKS neticelerine göre oluşan taban puanlar ve sıralaması.

2022 yılı içerisinde oluşan Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Devlet Üniversiteleri puanları da merak edilmektedir. Meteoroloji Mühendisliği bölümü ile ilgili olarak Sıralama 2022 ve Özel Üniversite Taban Puanlarına, bölüm puan türüne ve kontenjanlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

4 yıllık Üniversite Taban Puanları Meteoroloji Mühendisliği Bölümü İstatistikler

2022 YKS Taban Puanlarına bakıldığında devlet ve vakıf üniversiteleri genelinde oluşan en düşük Meteoroloji Mühendisliği puanı 260,96 olurken Samsun Üniversitesi (Samsun) (Devlet) bu puanla öğrenci almıştır.

 

Meteoroloji Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aşağıdaki tabloda Meteoroloji Mühendisliği bölümüne ait Taban Puanı ile birlikte Tahmini Sıralamasını ilgili bölüme ait Kontenjanı ,Devlet ve Vakıf (Özel) Üniversite ayrımını ve Bölümün Puan Türünü detaylı olarak görebilirsiniz. Ayrıca alttaki arama kutusu ile filtreleme yapabilirsiniz.


 
Üniversite Bölüm Puan Türü Kont. Puanı Sıralama
İstanbul Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Meteoroloji Mühendisliği SAY 70 346,37 96225
Samsun Üniversitesi (Samsun) (Devlet) Meteoroloji Mühendisliği SAY 45 260,96 255789
 

Listedeki veriler ile birlikte detaylı incelemek isterseniz Yök Atlas sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Meteoroloji Mühendisliği Bölümü için kaç net gerekir , vakıf üniversiteleri Meteoroloji Mühendisliği bölümü puanları nasıl oluştu soruları için de yine detayları linkten görebilirsiniz.

error: Maalesef! İçerik kopyalanamaz.