Nükleer Enerji Mühendisliği Taban Puanları 2022

Nükleer Enerji Mühendisliği Taban Puanları 2022 ve Yök Atlas tarafından paylaşılan en güncel son ÖSYM verilerine göre Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü Üniversite Başarı Sıralaması açıklandı. 4 yıllık Nükleer Enerji Mühendisliği bölümü en düşük puanla alan devlet üniversitesi hangisidir? İşte Nükleer Enerji Mühendisliği 2021 YKS neticelerine göre oluşan taban puanlar ve sıralaması.

2022 yılı içerisinde oluşan Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü Devlet Üniversiteleri puanları da merak edilmektedir. Nükleer Enerji Mühendisliği bölümü ile ilgili olarak Sıralama 2022 ve Özel Üniversite Taban Puanlarına, bölüm puan türüne ve kontenjanlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

4 yıllık Üniversite Taban Puanları Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü İstatistikler

2022 YKS Taban Puanlarına bakıldığında devlet ve vakıf üniversiteleri genelinde oluşan en düşük Nükleer Enerji Mühendisliği puanı 252,51 olurken Sinop Üniversitesi (Sinop) (Devlet) bu puanla öğrenci almıştır.

 

Nükleer Enerji Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aşağıdaki tabloda Nükleer Enerji Mühendisliği bölümüne ait Taban Puanı ile birlikte Tahmini Sıralamasını ilgili bölüme ait Kontenjanı ,Devlet ve Vakıf (Özel) Üniversite ayrımını ve Bölümün Puan Türünü detaylı olarak görebilirsiniz. Ayrıca alttaki arama kutusu ile filtreleme yapabilirsiniz.


 
Üniversite Bölüm Puan Türü Kont. Puanı Sıralama
Hacettepe Üniversitesi (Ankara) (Devlet) Nükleer Enerji Mühendisliği (İngilizce) SAY 60 345,09 97747
Sinop Üniversitesi (Sinop) (Devlet) Nükleer Enerji Mühendisliği SAY 30 252,51 283265
Hacettepe Üniversitesi (Ankara) (Devlet) Nükleer Enerji Mühendisliği (İngilizce) (KKTC Uyruklu) SAY 2
 

Listedeki veriler ile birlikte detaylı incelemek isterseniz Yök Atlas sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü için kaç net gerekir , vakıf üniversiteleri Nükleer Enerji Mühendisliği bölümü puanları nasıl oluştu soruları için de yine detayları linkten görebilirsiniz.

error: Maalesef! İçerik kopyalanamaz.