Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Taban Puanları 2022

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Taban Puanları 2022 ve Yök Atlas tarafından paylaşılan en güncel son ÖSYM verilerine göre Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü Üniversite Başarı Sıralaması açıklandı. 4 yıllık Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümü en düşük puanla alan devlet üniversitesi hangisidir? İşte Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği 2021 YKS neticelerine göre oluşan taban puanlar ve sıralaması.

2022 yılı içerisinde oluşan Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü Devlet Üniversiteleri taban puanları da merak edilmektedir. Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümü ile ilgili olarak Sıralama 2022 ve Özel Üniversite Taban Puanlarına, bölüm puan türüne ve kontenjanlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

4 yıllık Üniversite Taban Puanları Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü İstatistikler

2022 YKS Taban Puanlarına bakıldığında devlet ve vakıf üniversiteleri genelinde oluşan en düşük Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği puanı 248,64 olurken İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İzmir) (Devlet) bu puanla öğrenci almıştır.

 

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aşağıdaki tabloda Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümüne ait Taban Puanı ile birlikte Tahmini Sıralamasını ilgili bölüme ait Kontenjanı ,Devlet ve Vakıf (Özel) Üniversite ayrımını ve Bölümün Puan Türünü detaylı olarak görebilirsiniz. Ayrıca alttaki arama kutusu ile filtreleme yapabilirsiniz.


 
Üniversite Bölüm Puan Türü Kont. Puanı Sıralama
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Ankara) (Devlet) Petrol Ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce) SAY 60 381,01 59970
İstanbul Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Petrol Ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce) SAY 60 350,99 90761
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Kıbrıs) (Devlet) Petrol Ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) SAY 5 302,80 158532
İskenderun Teknik Üniversitesi (Hatay) (Devlet) Petrol Ve Doğalgaz Mühendisliği SAY 15 290,62 181790
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Kıbrıs) (Devlet) Petrol Ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) SAY 5 287,23 188782
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İzmir) (Devlet) Petrol Ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce) SAY 30 248,64 297098
İstanbul Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Petrol Ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce) (KKTC Uyruklu) SAY 2
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) (KKTC) Petrol Ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) SAY 3
Yakın Doğu Üniversitesi (Kktc-Lefkoşa) (KKTC) Petrol Ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) SAY 3
 

Listedeki veriler ile birlikte detaylı incelemek isterseniz Yök Atlas sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü için kaç net gerekir , vakıf üniversiteleri Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümü puanları nasıl oluştu soruları için de yine detayları linkten görebilirsiniz.

error: Maalesef! İçerik kopyalanamaz.