Tıp Mühendisliği Taban Puanları 2022 ve Sıralaması

Tıp Mühendisliği Taban Puanları 2022 ve Yök Atlas tarafından paylaşılan en güncel son ÖSYM verilerine göre Tıp Mühendisliği Bölümü Üniversite Başarı Sıralaması açıklandı. 4 yıllık Tıp Mühendisliği bölümü en düşük puanla alan devlet üniversitesi hangisidir? İşte Tıp Mühendisliği 2021 YKS neticelerine göre oluşan taban puanlar ve sıralaması.

2022 yılı içerisinde oluşan Tıp Mühendisliği Bölümü Devlet Üniversiteleri puanları da merak edilmektedir. Tıp Mühendisliği bölümü ile ilgili olarak Sıralama 2022 ve Özel Üniversite Taban Puanlarına, bölüm puan türüne ve kontenjanlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

4 yıllık Üniversite Taban Puanları Tıp Mühendisliği Bölümü İstatistikler

2022 YKS Taban Puanlarına bakıldığında devlet ve vakıf üniversiteleri genelinde oluşan en düşük Tıp Mühendisliği puanı 250,16 olurken Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) bu puanla öğrenci almıştır.

 

Tıp Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aşağıdaki tabloda Tıp Mühendisliği bölümüne ait Taban Puanı ile birlikte Tahmini Sıralamasını ilgili bölüme ait Kontenjanı ,Devlet ve Vakıf (Özel) Üniversite ayrımını ve Bölümün Puan Türünü detaylı olarak görebilirsiniz. Ayrıca alttaki arama kutusu ile filtreleme yapabilirsiniz.


 
Üniversite Bölüm Puan Türü Kont. Puanı Sıralama
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) Tıp Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) SAY 5 396,86 46191
Karabük Üniversitesi (Karabük) (Devlet) Tıp Mühendisliği SAY 15 283,08 198102
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) Tıp Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) SAY 31 250,16 291529
 

Listedeki veriler ile birlikte detaylı incelemek isterseniz Yök Atlas sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Tıp Mühendisliği Bölümü için kaç net gerekir , vakıf üniversiteleri Tıp Mühendisliği bölümü puanları nasıl oluştu soruları için de yine detayları linkten görebilirsiniz.

error: Maalesef! İçerik kopyalanamaz.